Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: vertigo

Etiket Arşivi: vertigo

Baş dönmesine sebep olan en sık kulak hastalıkları

kulak-baş-dönmesi-tedavi-353x273

Meniere Hastalığı İç kulakta bulunan sıvının dengelenmesi, ayarlanması ile ilgili bir problemdir. Hastalığın gerçek sebebi bilinmemektedir. İç kulak, işitme ve denge ile ilgilidir ve içi sıvı dolu bir kapsülden oluşmuştur . Meniere’s hastalığında , bu sıvının basıncı artar. Artan basınç, kulak çınlamasına, kulakta tıkanıklık hissine yol açar. Hastalık, baş dönmesi, işitmede dalgalanmalar , kulak çınlaması ve kulakta dolgunluk hissi ile ... Devamını Oku »

Soru & Cevap

1. Kulak yıkama alışkanlık yaparmı ? Kulak yıkanmasının zararı var mıdır ? Kulak çubukları kulanılmalımı ? Kulak kiri olarak adlandırılan birikinti aslında kulak kanalının yağlı tutulması için gerekli olan normal kulak akıntılarının birikmesi sonucu olur. Normalde herhangi bir temizlenmeye gerek kalmadan bu yağlı akıntı dışkulak yolundan dışarıya atılır. Ancak dar kanal, aşırı kıllanma, fazla sekresyon veya infeksiyon gibi bir nedenle ... Devamını Oku »

Çocuklarda Seröz ve Orta Kulak İltihabı

cokuklarda-bebeklerde-orta-kulak-iltihabi-395x389

Çocuklarda burun ile kulak arasında bulunan ve kulağın havalanmasını sağlayan östaki tüpü tam gelişmemiştir.Ayrıca konum olarak da daha yatay olduğu için çocuklar yetişkinlere göre daha sık orta kulak enfeksyonu geçirirler.Östaki tüpünün çalışmadığı durumlarda ve östaki tüpünün burun arkasına açılan ağzını tıkayan geniz eti (Adenoid dokusu) gibi bir durum varsa orta kulak basıncı negatife döner. Negatif orta kulak basıncı sonunda orta ... Devamını Oku »