Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: Kulak Kaşıntısı

Etiket Arşivi: Kulak Kaşıntısı

Kulak Ağrısı ve Orta Kulak İltihabı

orta-kulak-iltihabı-tedavisi-605x456

Hekime muayeneye giden çocuklarda en sık teşhis edilen hastalık, orta kulak iltihabıdır. İlk üç yaşlarına kadar bütün çocukların yaklaşık üçte birinde , orta kulak iltihabı oluşmaktadır. Orta kukla iltihabı, aynı zamanda , çocuklardaki işitme kaybının en sık sebebidir. Orta Kulak İltihabı Nedir ? Kulak zarı ve kemikçiklerinden oluşan orta kulak bölümünün mikrobik iltihabına verilen isimdir. Bir veya iki kulakta birden ... Devamını Oku »

Kulak Kiri – Buşon

kulak-kiri-tedavisi-350x304

Dış Kulak ve Dış Kulak Yolu : Dış kulak, kulak kepçesi ve dış kulak yolundan meydana gelir. Dış kulak yolu , kulak kepçesi ile kulak zarı arasında, tünel şeklindeki kısıma verilen isimdir. Kulak kanalı, kum saatine benzer, orta kısmında daralır. Bu yolun dış kısmındaki derinin içerisinde, kulak akıntısını oluşturan özel salgı bezleri bulunur. Salgının, toz ve kum parçalarını tutarak zara ... Devamını Oku »

Kulak Kaşıntısı

kulak-kaşıntısı-tedavisi-381x253

Kulak kaşıntısı birçoğumuzu rahatsız eden tatsız bir durum. Özellikle yaz aylarında sıcağın da etkisi ile aşırı terleme ve sonuçta kaşıntı hissinde bir artış olmakta. Dış kulak yolu oldukça hassas bir yapıya sahip, bir de kaşıyarak tahriş edip üzerine de havuza, denize girersek ciddi bir dış kulak yolu enfeksiyonuna zemin hazırlamış oluruz. Artan kulak kaşıntısı , kişiyi olur-olmaz rahatsız etmekte, bazıen ... Devamını Oku »

Kulak

-Kulak Anatomisi -Kulak Ağrısı ve Orta Kulak İltihabı -Efüsyonlu(seroz)Orta Kulak İltihabı (kulak sıvısı) -Gürültü ve Kulak Sağlımız -Delik Kulak Zarı ve Ameliyatları -Kulak Akıntısı ve Orta Kulak İltihabımı -Tedavisi -Kulak Kiri (buşon) Sebepleri ve Tedavisi -Yüzücü Kulağı,Kulak Kaşıntısı,Mantar Enfeksiyonu- Tedavisi -Kulak Zarı Deliklerin Nedenleri ve Tedavisi -Kulak Çınlaması -Kolesteatom -İşitme Azlığı ve İşitme Testleri -İşitme Kaybı Kimselerin Akraba ve Arkadaşlarının ... Devamını Oku »