Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: Baş dönmesi

Etiket Arşivi: Baş dönmesi

Başta Uğultu / Kulak Çınlaması

kulakta-uğultu-ve-kulak-çınlaması-tedavsi-400x359

Başta uğultu veya kulak çınlaması, sık karşılaşılan , rahatsız edici bir durumdur. Aralıklı veya süreli, hafif bir uğultudan, şiddetli tiz bir sese kadar değişik şekillerde olabilir. Diğer insanlar tarafından duyulabilen ve duyulamayan tipleri vardır. İşitme kaybı ile birlikte olabilir veya olmayabilir. Çınlama , her zaman bir ‘şikayet’ olarak değerlendirilmelidir,’hastalık’ adı değildir. Aynen bacak veya koldaki bir ağrı gibi. Nasıl ki ... Devamını Oku »

Çocuklarda Seröz ve Orta Kulak İltihabı

cokuklarda-bebeklerde-orta-kulak-iltihabi-395x389

Çocuklarda burun ile kulak arasında bulunan ve kulağın havalanmasını sağlayan östaki tüpü tam gelişmemiştir.Ayrıca konum olarak da daha yatay olduğu için çocuklar yetişkinlere göre daha sık orta kulak enfeksyonu geçirirler.Östaki tüpünün çalışmadığı durumlarda ve östaki tüpünün burun arkasına açılan ağzını tıkayan geniz eti (Adenoid dokusu) gibi bir durum varsa orta kulak basıncı negatife döner. Negatif orta kulak basıncı sonunda orta ... Devamını Oku »

Sersemlik Hali ve Baş Dönmesi

sersemlik-hali-baş-donmesi-434x609

Sersemlik Hali Nedir ? Bazı kişiler, denge sorunlarını ‘kendilerini sersem hissetme, ayakta duramama, terelelli’ gibi kelimelerle ifade ederler. Dönme veya ivmelenme hissi olmadan, kendini dengesiz, güvensiz hissetme, bazen iç kulak probleminden kaynaklanır. Baş Dönmesi Nedir ? Kişiler, kendilerinin veya çevrelerinin döndüğünü söylerler. Baş dönmesi , sıklıkla bir iç kulak probleminden kaynaklanır. Denge Anatomisi Baş dönmesi ve sersemlik hissi, denge sistemleri ... Devamını Oku »

Meniere Hastalığı

maniere-kulak-hastaliğı-tedavisi-493x335

Meniere Hastalığı Nedir ? İç kulağın bir hastalığıdır. Sebebi tam olarak bilinmese de iç kulakta bir bölmedeki sıvının yüksek basınca ulaşmasında oluştuğu düşünülmektedir. İç kulaktan kaynaklanan baş dönmesinin en sık sebeplerinden birisidir. Çoğu vak!ada tek kulak etkilenir fakat % 15 vak’ada iki kulak da etkilenmiş olarak ortaya çıkabilir. Bu hastalık tipik olarak 20 ile 50 yaşları arasında başlar. Erkek ve ... Devamını Oku »

Kulak

-Kulak Anatomisi -Kulak Ağrısı ve Orta Kulak İltihabı -Efüsyonlu(seroz)Orta Kulak İltihabı (kulak sıvısı) -Gürültü ve Kulak Sağlımız -Delik Kulak Zarı ve Ameliyatları -Kulak Akıntısı ve Orta Kulak İltihabımı -Tedavisi -Kulak Kiri (buşon) Sebepleri ve Tedavisi -Yüzücü Kulağı,Kulak Kaşıntısı,Mantar Enfeksiyonu- Tedavisi -Kulak Zarı Deliklerin Nedenleri ve Tedavisi -Kulak Çınlaması -Kolesteatom -İşitme Azlığı ve İşitme Testleri -İşitme Kaybı Kimselerin Akraba ve Arkadaşlarının ... Devamını Oku »

Canmed KBB

Can Med KBB sayfalarına hoş geldiniz. Can Med Kulak Burun Boğaz , Baş ve Boyun Cerrahisi Hizmetleri : - Burun tıkanıklığı - Estetik burun cerrahisi - Horlama ve uyku apnesi - Kepçe kulak ameliyatı - Kulak hastalıkları - Çocuk KBB hastalıkları - Alerjik hastalıklar - Endoskopik gözyaşı kesesi ameliyatı - Göz çevresi gençleştirme - Ses kısıklığı - Baş dönmesi - ... Devamını Oku »